VERONICA ROTH

Η Veronica Roth αποφοίτησε από το Πανεπιστήμιο Νορθγουέστερν με πτυχίο στη συγγραφή. Κατά τη διάρκεια των σπουδών της συχνά επέλεγε να ασχοληθεί με μια ιστορία η οποία θα γινόταν η "Απόκλιση". Ήταν πράγματι μια επιλογή που τη μεταμόρφωσε. Η σειρά αυτή σήμερα αποτελείται από τέσσερα βιβλία (Απόκλιση, Ανταρσία, Αφοσίωση, και Τέσσερα). Σήμερα ζει κοντά στο Σικάγο με τον άνδρα της.

Ταξινομηση ως:
Εμφανιση:
Εμφανιση: Λίστα Πλέγμα
  • Carve the Mark HC
    ISBN:9780008157821 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:HARDCOVER Σελίδες:528 Ημ. Έκδοσης:17/1/2017 Fans of Star Wars and Divergent will revel in internationally bestselling author Veronica Roth's stunning new scie..
    19,06€ 23,83€
  • Carve the Mark TPB
    ISBN:9780008159481 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ. Έκδοσης:17/1/2017 Fans of Star Wars and Divergent will revel in internationally bestselling author Veronica Roth's stunning new science-fiction f..
    16,11€ 17,90€
  • DIE BESTIMMUNG TASCHENBUCH
    ISBN:9783442479443 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ. Έκδοσης:1/10/2013 PRESENTATION OF THE BOOK: Als Andreas Egger in das Tal kommt, in dem er sein Leben verbringen wird, ist er vier Jahre al..
    12,39€ 13,77€
  • DIVERGENT 1: DIVERGENT FILM TIE-IN PB
    ISBN:9780007538065 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:496 Ημ. Έκδοσης:11/2/2014 PRESENTATION OF THE BOOK: The explosive debut by No. 1  New York Times bestselling author Veronica ..
    8,49€ 9,65€
  • DIVERGENT 1: DIVERGENT PB
    ISBN:9780007420421 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:496 Ημ. Έκδοσης:11/2/2014 PRESENTATION OF THE BOOK: ..
    10,44€ 11,86€
  • DIVERGENT 2: INSURGENT PB
    ISBN:9780007442928 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:576 Ημ. Έκδοσης:1/5/2012 PRESENTATION OF THE BOOK: Fighting for survival in a shattered world...the truth is her only hope.  ..
    10,41€ 12,70€
  • DIVERGENT 2: INSURGENT PB B FORMAT
    ISBN:9780008112455 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:576 Ημ. Έκδοσης:19/2/2015 PRESENTATION OF THE BOOK: Fighting for survival in a shattered world...the truth is her only hope.  ..
    9,85€ 10,94€
  • DIVERGENT 3: ALLEGIANT PB
    ISBN:9780007534944 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:544 Ημ. Έκδοσης:22/10/2013 PRESENTATION OF THE BOOK: What if your whole world was a lie?  The thrillingly dark conclusion to ..
    10,41€ 12,70€
  • DIVERGENT 3: ALLEGIANT PB B
    ISBN:9780008167165 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:592 Ημ. Έκδοσης:16/2/2016 PRESENTATION OF THE BOOK: This distinctive edition of the third book in Veronica Roth's Divergent series fe..
    10,41€ 12,70€
  • DIVERGENT : FOUR PB
    ISBN:9780007550142 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:304 Ημ. Έκδοσης:27/8/2015 PRESENTATION OF THE BOOK: Fans of the Divergent series by No. 1 New York Times bestselling author Veronica ..
    10,41€ 12,70€
  • DIVERGENT FOUR: A DIVERGENT COLLECTION HC
    ISBN:9780007560691 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:HARDCOVER Σελίδες:304 Ημ. Έκδοσης:8/7/2014 PRESENTATION OF THE BOOK: Fans of the Divergent series by No. 1 New York Times bestselling author Veronica R..
    13,02€ 15,88€
  • DIVERGENT SERIES BOXED SET PB
    ISBN:9780007538041 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPER COLLINS PUBLISHERS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ADVENTURE-FANTASY​ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:VERONICA ROTH ΣΕΙΡΑ:DIVERGENT ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Σελίδες:1568 Ημ. Έκδοσης:27/2/2014 PRESENTATION OF THE BOOK: No. 1 New York Times bestsellers DIVERGENT, INSURGENT and ALLEGIANT in collector..
    25,07€ 27,86€