HANNAH SOPHIE

Η Sophie Hannah είναι μια διεθνώς επιτυχημένη Αγγλίδα συγγραφέας, της οποίας τα best sellers ψυχολογικά θρίλερ και αστυνομικά εκδίδονται σε 27 χώρες. Το 2013, το τελευταίο της μυθιστόρημα, The Carrier, κέρδισε το «Thriller of the Year Award» στα εθνικά βραβεία Specsavers. Δύο μυθιστορήματα της S.H., The Point of Rescue και The Other Half Lives, έχουν διασκευαστεί σε σενάριο για τη μίνι τηλεοπτική σειρά με τίτλο Case Sensitive, που προβλήθηκε την περίοδο 2011-2012. Το 2004, η S.H. κέρδισε το πρώτο βραβείο στον διαγωνισμό διηγήματος Daphne du Maurier, για το συναρπαστικό της διήγημα The Octopus Nest, που τώρα εκδίδεται στην πρώτη συλλογή διηγημάτων της με τίτλο The Fantastic Book of Everybody’s Secrets. Έχει επιπλέον εκδώσει πέντε ποιητικές συλλογές. Η τελευταία, Pessimism for Beginners, συμπεριελήφθη στη βραχεία λίστα του βραβείου T.S. Eliot, το 2007. Σήμερα είναι σαράντα τριών ετών και ζει με τον σύζυγο και τα παιδιά τους στο Κέμπριτζ, όπου και διδάσκει στο Lucy Cavendish College. Από τις εκδόσεις Διόπτρα κυκλοφορούν τα βιβλία της Έγκλημα με υπογραφή και Η γυναίκα με το μυστικό. www.agathachristie.com www.sophiehannah.com

Ταξινομηση ως:
Εμφανιση:
Εμφανιση: Λίστα Πλέγμα
  • A GAME FOR ALL FAMILY PB
    ISBN:9781444795554 ΕΚΔΟΤΗΣ:HODDER & STOUGHTON ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:MYSTERY-ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΣΕΛΙΔΕΣ:432 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:31/12/2015 'One of the great unmissables of this genre - intelligent, classy and with a wonderfully Gothic imagination' - The Times Justine though..
    8,89€ 11,11€
  • CLOSED CASKET: THE NEW HERCULE POIROT MYSTERY PB  (AGATHA CHRISTIE)
    ISBN:9780008134136 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPERCOLLINS PUBLISHERS ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:POLICE-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:384 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:23/03/2017 "Hercule Poirot returns in another brilliant murder mystery that can only be solved by the eponymous Belgian detective and his `littl..
    8,82€ 10,38€
  • CLOSED CASKET: THE NEW HERCULE POIROT MYSTERY PB (AGATHA CHRISTIE)
    ISBN:9780008134105 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPERCOLLINS PUBLISHERS ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:POLICE-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:384 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:06/09/2016 "Hercule Poirot returns in another brilliant murder mystery that can only be solved by the eponymous Belgian detective and his `littl..
    16,39€ 19,28€
  • THE CARRIER PB
    ISBN:9780340980743 ΕΚΔΟΤΗΣ:HODDER & STOUGHTON ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:MYSTERY-ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΣΕΛΙΔΕΣ:448 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:01/08/2003 ***WINNER OF THE SPECSAVERS NATIONAL BOOK AWARD FOR CRIME THRILLER OF THE YEAR 2013***He swore he was a killer. The truth was worse.An ..
    11,72€ 14,29€
  • THE MONOGRAM MURDERS PB (AGATHIE CRISTIE)
    ISBN:9780007547449 ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPERCOLLINS PUBLISHERS ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:POLICE-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:384 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:21/05/2005 PRESENTATION OF THE BOOK: The new Hercule Poirot novel - another brilliant murder mystery that can only be solved by the epony..
    10,16€ 12,70€
  • THE MONOGRAM MURDERS PB C FORMAT (AGATHIE CHRISTIE)
    ISBN:9780007547425​ ΕΚΔΟΤΗΣ:HARPERCOLLINS PUBLISHERS ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:POLICE-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:384 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:06/09/2016 PRESENTATION OF THE BOOK: The new Hercule Poirot novel - another brilliant murder mystery that can only be solved by the epon..
    15,22€ 16,91€
  • THE OTHER HALF LIVES PB
    ISBN:9780340933152 ΕΚΔΟΤΗΣ:HODDER & STOUGHTON ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:THRILLER-HORROR ΣΕΛΙΔΕΣ:576 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:01/09/2009 "The fourth psychological suspense novel from the phenomenal word-of-mouth bestselling Sophie Hannah. A must-read for fans of Clare Macki..
    12,15€ 14,29€
  • THE POINT OF RESCUE PB B FORMAT (AGATHIE CRISTIE)
    ISBN:9780340933121 ΕΚΔΟΤΗΣ:HODDER & STOUGHTON ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:POLICE-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:464 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:01/07/2008 "Agatha Christie fans will love Queen of Crime Sophie Hannah's third stunning psychological suspense novel. Also perfect for fans of Cl..
    11,72€ 14,29€
  • THE TELLING ERROR PB (AGATHIE CRISTIE)
    ISBN:9780340980774 ΕΚΔΟΤΗΣ:HODDER & STOUGHTON ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:POLICE-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:384 ΕΞΩΦΥΛΛΟ:PAPERBACK Ημ.Έκδοσης:28/8/2014 "Perfect for fans of Agatha Christie's mysteries, as well as Clare Mackintosh and Paula Hawkins, the ninth psychological thriller from S..
    12,15€ 14,29€
  • ΕΓΚΛΗΜΑ ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ (AGATHA CHRISTIE)
    ISBN:9789603647966 ΕΚΔΟΤΗΣ:ΔΙΟΠΤΡΑ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:368 Ημ.Έκδοσης:08/10/2014 Ξεφύλλισέ το Βιβλίο  Σε μια τυχαία συνάντηση, ο Ηρακλής Πουαρό ανταποκρίνεται στην απελπισία μιας γυναίκας, η οποία του εξομολογείται ότι κάποιος πρόκειται να τη σκοτώσε..
    13,28€ 16,60€
  • Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
    ISBN:9789606050138 ΕΚΔΟΤΗΣ:ΔΙΟΠΤΡΑ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:432 Ημ.Έκδοσης:24/05/2017 Ο ιστός από ψέματα που έχει υφάνει μια γυναίκα τη φέρνουν στο χείλος του γκρεμού Ξεφύλλισέ το Βιβλίο  Νομίζεις πως θες να μάθεις ένα μυστικό;  Ξανασκέψου το… ..
    14,94€ 16,60€
  • ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΕΡΕΤΡΟ (AGATHA CHRISTIE)
    ISBN:9789606051173 ΕΚΔΟΤΗΣ:ΔΙΟΠΤΡΑ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ:HANNAH SOPHIE ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ:384 Ημ.Έκδοσης:12/10/2016 Ο Ηρακλής Πουαρό επιστρέφει! Ο πιο διάσημος ντετέκτιβ όλων των εποχών, καλείται να λύσει αυτό το έξυπνο, ατμοσφαιρικό και απολαυστικό μυστήριο... Ξεφύλλισέ το Βιβλίο  ..
    14,94€ 16,60€